Фіналісти 2021

Кращі мозкознавці україни 2021!

 

Вікторія Виджак
школа №125, м. Київ

Почала ґрунтовно ознайомлюватися із біологією у 9 класі, найбільше захоплюється ботанікою та еволюційною біологією. Нейронауки цікавлять, оскільки дають можливість зрозуміти людину як істоту розумну, здатну до свідомого контролю поведінки та вирішення складних задач, а головне – підґрунтя цих процесів. Переконана, що саме завдяки мозку людина змогла посісти ту нішу, яку вона займає сьогодні, а також має усвідомити відповідальність за свої дії, щоб більш гармонійно співіснувати з іншими живими організмами. Вікторія бере участь та та перемагає у олімпіадах із різних предметів (біологія, фізика, хімія, мови), а також пише вірші.

Валерій Гриб
гімназія міжнародних відносин №323, м. Київ

Захоплюється природничими науками, любить дізнаватися щось нове про світ, в якому живемо. Бажає пов’язати своє життя та кар’єру з біологією. "Багато розділів цієї науки є цікавими для мене, але нейробіологія займає серед них чільне місце. Я вважаю, що відкриття в цій галузі будуть корисними в різних аспектах людського життя. Мозок таїть у собі ще багато таємниць, тому поле як для досліджень так і для застосувань – безмежне, і саме цим нейронаука приваблює мене найбільше" - каже Валерій.

Микита Качанов
НВК №4, м. Буча, Київська обл.

Вирішив взяти участь у Нейроконкурсі, оскільки хоче стати вченим-нейробіологом. Микиту цікавить те, як працює мозок та як його роботу можна покращити. Має хобі - захоплюється музикою, грає на гітарі й піаніно та цікавиться тим, як влаштована музика.

Анастасія Коломієць
гімназія біотехнологій № 177, м. Київ

"Нейробіологія захоплює складністю і тим, скільки людство має ще дослідити. Досить привабливим є те, що кожен , хто захоплюється нервовою системою, може знайти своє призначення, бо роботи непочатий край. Особисто мене цікавлять поведінкові реакції, реалізація інформації на підсвідомому рівні, вроджена шизофренія і стрес-система організму. На жаль, величезна кількість людей не розуміє наскільки важливе значення має стрес в нашому житті, що це не зовсім про негатив, а навпаки потужний інструмент, який можливо використовувати, аби отримувати переваги. Та й загалом мозок - це своєрідний арт-об’єкт" - вважає Настя.

В якості хобі Анастасія захоплюється сайклінгом та взагалі будь-якими різновидами фізичної активності, а також фотографією - переважно це архітектура та ландшафти. Окрім цього, проектує будівлі та розробляє дизайн  інтер’єру.

Крім біології, в захваті від математики, особливо лінійної алгебри. На дозвіллі розважається вирішенням математичних проблем.

Поліна Крупська
гімназія №21 імені Михайла Кравчука, м. Луцьк

"Я цікавлюся нейронауками з 9 класу, бо ще тоді вирішила що буду нейрохірургом. З тих пір я беру участь в Нейроконкурсі. Мені дуже сподобалось, і з тих пір я намагаюся удосконалювати себе щоб показати гарний результат і пишатися собою. Для мене мозок - це комп'ютер, який має неймовірну працездатність і здібності, вивченням яких мені хотілось би займатись."

Махір Яман
Міжнародна школа "Меридіан", м. Київ

Махір - наймолодший фіналіст Нейроконкурсу за всі роки, наразі він вчиться у 7 класі. Цікавиться анатомією. У 5 класі батьки подарували книгу The Brain book by Rita Carter, і тоді він зрозумів, що нейронауки - його любов. В майбутньому планує стати нейрохірургом.

У вільний від навчання час малює, читає, грає в теніс, баскетбол та футбол. А найбільше любить читати мангу та дивитися аніме, тому потрохи вчить японську.

Софія Тяпкіна
спеціалізована школа №71, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.

"Незважаючи на те, що я досить новачок у нейронауці, я вже зараз бачу, яке це величезне поле для досліджень. Існує ще стільки речей, що ми не знаємо про наш мозок, хоча це вогнище всієї нашої істоти. Шукати шляхи протистояння гравітації, бачити світи за мільярди світлових років і створювати нові в нашій уяві, писати сутність ангелів і демонів на полотні, мріяти - все в маленькій краплині нейронів, що є нашим мозком. Я хочу присвятити своє життя, щоб краще зрозуміти цю складну машину, чудовий храм, куди ми всі прагнемо увійти. Як дослідник, практик або, можливо, викладач. Brain Bee - це мій перший великий крок на цій довгій дорозі. Можливо, я лише на першій з тисяч сходів, що ведуть до таємниці храму, але впевнена, що, одного дня, я відчиню його двері."

Олексій Шебанов
гімназія №1 ім. Георгія Вороного, м. Прилуки, Чернігівська обл.

"Заплющіть очі та уявіть на хвилинку, що нічним бажанням поїсти котлетки з пюрешкою можна керувати за допомогою додатка на смартфоні, а спілкування можливе без месенджерів та навіть живої мови - прямий обмін даних між головами людей. Це був би зовсім інший світ. Такі футуристичні нововедення в дусі трансгуманізму та фантастики 60-х років можливо впровадити лише за допомогою мозкових імплантів. Вони зможуть і модулювати нашу харчову поведінку, і дозволити спілкуватися без меж. Для їх створення й потрібно саме те, що я справді люблю - нейробіологія.

Вирішив прийняти участь у BrainBee саме для того, щоб поглибити та структурувати свої знання з науки про мозок. Тож, можливо, одного разу мені вдасться використати нейробіологію й досвід організації проєктів (GSorb, UkrTeenScience та Science Mentoring) і здійснити свою дитячу мрію - зробити нейроімпланти, які слугуватимуть людству.