Нейроконкурс

Український Нейроконкурс

Це змагання серед школярів у галузі знань з нейронаук. Він є офіційним регіональним етапом Міжнародого конкурсу International Brain Bee Competition, заснованого доктором Норбертом Мислінським з Університету Меріленд (США). Метою змагання є зацікавлення молоді у вивченні принципів організації і роботи головного мозку, основ формування психіки людини, причин виникнення головних неврологічних хвороб та шляхів їхньої корекції.

Конкурс заснований у 1998 році, а Україна долучилася до його організації у 2012 році. Наразі конкурс проводиться більш ніж у 50 країнах, а національні переможці 30 з них щороку змагаються на міжнародному рівні.

Офіційним гаслом конкурсу є

Building Better Brains to Fight Brain Disorders

До участі запрошуються старшокласники усіх регіонів України!

Наступний Нейроконкурс відбудеться у 2023 році. Слідкуйте за новинами на нашій сторінці в мережі Facebook. Реєстрацію вже розпочато - посилання!

ОРГАНІЗАЦІЯ ЗМАГАННЯ

Конкурс проходить в два етапи. Перший, відбірковий  організований шляхом тестування через Інтернет. Зазвичай він відбувається у березні під час Всесвітнього тижня мозку. Завдання включають запитання про будову та функції головних складових нервової системи, причини та шляхи корекції поширених нервових хвороб, тощо. Приклади можна побачити на цій сторінці.

Переможці відбіркового туру запрошуються на фінал змагання, що проходить у провідному науково-дослідному центрі в галузі нейронаук - Інституті фізіології ім.О.О.Богомольця Національної академії наук України в Києві (або ж онлайн). Тут учні повинні продемонструвати не тільки теоретичні знання, а й ідентифікувати нервові структури на анатомічних та гістологічних препаратах. Фінал відбувається виключно англійською мовою. Визначений національний чемпіон зможе представити Україну на Міжнародному змаганні International Brain Bee, яке відбувається в рамках однієї з головних наукових конференцій з нейронаук. У 2021-22 роках IBB відбувалося онлайн. А на цій сторінці можна побачити усіх наших чемпіонів та чемпіонок :)

А для того, щоб ефективніше готуватися до змагання, ми запустили перший та унікальний онлайн курс з нейронаук!

Слідкуйте за новинами конкурсу на нашому сайті та на сторінці у мережі Facebook.

Організатори

Координатором національного конкурсу є Андрій Чернінський, к.б.н., с.н.с. Інституту фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України.

Організаторами та членами журі є науковці та викладачі провідних університетів та наукових установ Києва.

Змагання підтримується Українським товариством нейронаук (що є членом FENS), Українським відділенням Society for Neuroscience та Національним центром "Мала академія наук України".

У 2017-2022 роках проведення конкурсу отримало часткову фінансову допомогу від FENS та SfN (grant for Kyiv Chapter). У 2019-22 роках змагання підтримано Науковим Товариством Шевченка (США) та проєктом Neurotwin.

Якщо ви розділяєте наші ідеї, підтримайте нас!