Нейроконкурс 2024

Любі юні фанати нейронаук! Незважаючи на скрутні часи,  Нейроконкурс триває!

Цогоріч як національний етап, так і міжнародне змагання відбудуться онлайн. Відбірковий етап Українського Нейроконкурсу пройде в неділю 14 квітня в форматі тесту на платформі Google Classroom. Кращі учасники (5-10) будуть запрошені до фінального змагання, дата проведення якого буде визначена пізніше, попередній формат - онлайн. Переможець фіналу зможе представити Україну на міжнародному змаганні International Brain Bee, яке відбудеться онлайн в рамках конференції Neuroscience 2024 Американського товариства нейронаук (SfN), попередні дати 5-9 жовтня 2024 року.

1. Реєстрація

Для реєстрації потрібно заповнити цю форму. Дедлайн - 8 квітня!

Зауважте, що брати участь в конкурсі можуть лише учні загальноосвітніх навчальних закладів (шкіл, ліцеїв, гімназій), і не можуть ті, хто у 2023 році або раніше випустилися зі школи, у тому числі студенти університетів.

2. Організація відбіркового тесту

Змагання відбудеться на платформі Google Classroom від партнерської громадської організації "Ноосфера". Для цього кожному учаснику буде створено спеціалізований акаунт у домені @noosphera.org.ua. Для доступу до системи необхідно використовувати логін у форматі ***@noosphera.org.ua, де *** - частина вашої персональної електронної адреси, зазначеної у реєстраційній формі. На неї ж надійдуть інструкції, як активувати цей акаунт. Листи з інструкціями надходитимуть не моментально, можлива затримка в 1-2 дні. Якщо ви не отримали відповіді протягом тижня, перевірте теку зі спамом або зв'яжіться з організаторами (напишіть на neuro@noosphera.org.ua).

Слухачі курсу NeuroScience Online, які мають акаунти @noosphera.org.ua, не повинні реєструвати нові акаунти, але мають зареєструватися.

Із отриманими логіном та паролем потрібно буде зайти в Google Classroom, де знайти  потрібний клас за кодом, що буде повідомлено пізніше. На початку там будуть матеріали для підготовки, тренувальний тест, а пізніше буде опубліковано основний тест.

3. Формат завдань відбіркового тесту

Відбірковий тест складатиметься з двох частин.

Частина А міститиме завдання закритого типу ("тести" із вибором правильної відповіді з наведених варіантів).

Частина В складатиметься з відкритих завдань - відповідь у форматі кількох слів або речень потрібно написати самостійно. Приклади завдань наведено на цій сторінці. Частина завдань буде українською, частина англійською. За відповіді українською на запитання, сформульовані англійською, оцінка зменшуватиметься навпіл. На виконання завдань буде відведено приблизно 60 хвилин, тест розпочнеться орієнтовно о 12:00 14 квітня (про можливі зміни буде повідомлено додатково в Google Classroom).

4. Фінальне змагання

До фінального змагання будуть запрошені учасники відбіркового тесту, що показали найвищі результати, орієнтовно 10 людей. Детальна інформація про формат завдання буде надіслана їм після підведення підсумків відбіркового змагання.

Тест буде складатися із:

  • письмового завдання (розкрити певну тему, написавши півсторінки-сторінку тексту)
  • діагностика пацієнтів (визначити діагноз за описами історії хвороб, відео або іншими матеріалами; дати відповіді на додаткові запитання)
  • нейрогістологія та нейроанатомія (ідентифікація структур на зображеннях, дати відповіді на додаткові питання щодо ідентифікованих структур)
  • фінальні питання-відповіді (одночасна презентація запитань усім учасникам із обмеженим часом на відповідь - 60 секунд)

Частина завдань буде виконуватися в асинхронному режимі (кожен учасник у зручний для себе час), частина ж - онлайн у визначений час. Формат фінального змагання може бути скоригованим відповідно до технічних можливостей, інструкції будуть розіслані фіналістам персонально.

Мова проведення фінального змагання - англійська.

Розширені правила.

5. Підготовка

Зареєстровані учасники отримають доступ до матеріалів курсу NeuroScience Online (презентації, посилання на відео та інші навчальні матеріали). Ученими Інституту фізіології ім. О. О. Богомольця записано цикл навчальних лекцій із основних тем нейронаук. Також на цій сторінці є набір посилань на книги та інші ресурси для підготовки.

6. Контакти та підтримка

Національний координатор - Андрій Чернінський, к.б.н., ст.досл., Інститут фізіології ім. О. О. Богомольця НАН України, методист НЦ "Мала академія наук України":

Новини та оперативна інформація по Нейроконкурсу: