Фіналісти 2022

Кращі мозкознавці україни 2022!

 

Марія Джелмач
ліцей "Наукова зміна", м. Київ

"Неймовірно захопливе й ще мало вивчене зовсім поряд: мозок кожної людини — наче зоряне небо з міріад нейронів, у кожному з яких ще стільки таємниць! Вчені відкривають нові й нові факти, які дійсно допомагають людству. І я хотіла б бути частиною цієї спільноти першовідкривачів!  Brain Bee - перший крок до нейронауки, який надає ще більше бажання досліджувати далі.  Також я цікавлюсь ботанікою, генетикою  та фармакологією. У майбутньому мрію поєднати ці галузі з нейронаукою, щоб створювати новітні нейротехнології."

Назар Другов
Школа "Базис", м. Київ

"Я почав вивчати нейробіологію лише за два тижні до конкурсу та одразу усвідомив, наскільки це цінні знання. Перш за все, на мою думку, дослідження роботи нервової системи дає альтернативний погляд на життя в цілому,оскільки починаєш сприймати людину, як наддосконалий механізм. Вважаю, що, окрім медицини, нейронауки можуть бути ефективно використані для розвитку комп‘ютерних технологій та штучного інтелекту, тому ця галузь є дуже перспективною. Крім біології цікавлюсь архітектурою та футболом, але найбільше часу проводжу за математикою. Сподіваюсь, що 21 сторіччя ознаменується великим прогресом у нейробіології, оскільки ніщо не приховує в собі стільки таємниць та потенціалу, як людський мозок."

Мирон Луцків
Школа "Базис", м. Київ

"Біологією почав займатись завзято у 9 класі. Мене дуже цікавлять біотехнології, а точніше біоінженерія. Я вважаю перспективним модифікувати геноми організмів так, щоб надавати їм нових ознак (наприклад, за участю системи CRISPR-Cas9). На мою думку, цей напрямок дасть сильний поштовх у розвитку людства, з новими відкриттями галузь медицини просунеться суттєво. Протягом тисяч років люди ламали голову, як приборкати та побороти всі види хвороб, включаючи невиліковні. Людству завжди потрібен стрімкий прогрес, і його таки можна досягнути та дуже якісно просунутись у цій галузі."

Владислав Остроухов
Ліцей "Наукова зміна", м. Київ

"Знаєте, мозок така дивна штука: він з'явився, як машина, що мала аналізувати навколишнє середовище та допомагати організмові діяти ефективніше, зважаючи на зміни в оточенні. Але якось уже так сталося, що він осягнув та освідомив себе. І тепер за його допомогою ми, людство, будуємо міста та запускаємо в космос ракети. Нейронауки ніколи не були найбільшим моїм захопленням, але це дивне відчуття, яке неможливо порівняти з чимось іншим: дізнаватися щось нове про мозок, розуміти, що вивчаєш фактично себе з середини. А потім брати участь у змаганні мізків з дослідження самих себе. Це, зізнаюся, надихає. Якщо якимось дивом, ви зайшли на сайт та дочитали аж досюди, то слухайте дружню пораду: спробуйте себе в нейроконкурсі. Хтозна, може це допоможе, коли років за тридцять вам прийдеться підписувати користувацьку угоду на встановлення нейроімпланту :)"

Назар Сергієнко
Кременчуцький ліцей № 4 "Кремінь", Полтавська область

Назар почав свій біологічно-олімпіадний шлях у 8 класі і завжди шукає можливість позмагатися рвнем знань з іншими. У цей нелегкий час нейроконкурс або «українська мозкова бджола» стала розрадою, оскільки інші престижні біологічні конкурси в Україні наразі просто не проводяться. "Я щасливий від того, що маю таку можливість і вдячний за неї" - каже Назар.

У вільний від навчання обожнює прогулюватися по містом, читати, особливо Хемінгуея, а також вчить латинську. Щодо останнього, дуже подобається, як вона звучить, ну і, звісно, галузь її застосування. Вся медицина користується латиною і до сьогодні, також, знаючи латину, нарешті розумієш висловлювання римських діячів, котрі, наприклад, подобаються навіть сучасним письменникам та кінорежисерам. Нейронауки приваблюють своєю складністю та практичністю. У наш час це дуже актуальна галузь, через те, що наше суспільство намагається якнайшвидше та ефективно побороти нейрологічні захворювання. І, звісно, перед фахівцями в цій області відкривається багато перспектив, що тільки більше мотивує вивчати її. Люди в майбутньому будуть щасливі якщо нейронауки продовжуть розвиватися на високому рівні."

Семен Скрипников
Полтавський міський ліцей № 1 ім. І. П. Котляревського

Семен найменш багатослівний з фіналістів. Він цікавиться біологією та бере участь в конкурсах та олімпіадах

Єлизавета Цеповатенко
ліцей № 100 "Поділ", м. Київ

"Захоплююся точними та природничими науками, а в позаакадемічний час займаюся спортом. Мотивацією для вивчення нервової системи для мене була насамперед її складність та можливість застосування знань у різних сферах діяльності, починаючи від дослідження поведінки різних організмів і закінчуючи створенням нейромереж. Своє ж майбутнє хочу присвятити медицині, де я зможу застосувати новітні технології та наукові відкриття для лікування розладів людського організму."

Яман Махір
Ліцей "Інтелект", м. Київ
гімназія Marienau, Німеччина

Мені 14 років. Мої хоббі: малювання, японська манга, вивчення мозку, шахи. Граю у теніс та волейбол. Люблю вивчати іноземні мови. Знаю англійську, німецьку, турецьку мови. Планую також вивчити японську. Цього літа братиму участь в Munich Neuroscience Summer School. Моя мрія стати нейрохирургом. Через це беру участь в Brain Bee та вчу нейронауку.