Правила змагання

1. Загальні положення

1.1. Всеукраїнський Нейроконкурс - далі Конкурс - проводиться як національний етап Міжнародного конкурсу з нейронаук International Brain Bee

1.2. Авторські права на назви International Brain Bee, Brain Bee належать Норберту Мислінському (Dr. Norbert Myslinski, University of Meryland, USA) та можуть використовуватися виключно авторизованими організаторами конкурсів Brain Bee.

1.3. Координаторами Конкурсу в Україні є Громадська організація "Українське Товариство Нейронаук", Громадська організація "Ноосфера", Національний Центр "Мала Академія Наук України".

1.4. Авторські права на всі завдання національного Конкурсу належать Методичній комісії.

1.5. Організація конкурсу висвітлюється на офіційному сайті http://brainbee.in.ua/.

2. Цілі та завдання Конкурсу

2.1. Цілями та завданнями Конкурсу є:

  • стимулювання школярів до вивчення будови і функціонування нервової системи, механізмів формування поведінки, тощо;
  • підвищення кваліфікації вчителів біології в галузі нейронаук;
  • стимулювання школярів до проведення юніорських досліджень в галузі нейробіології;
  • профорієнтація на вибір професії, пов'язаної з науково-дослідною роботою або медичною діяльністю, пов'язаною з нейронауками/неврологією;
  • стимулювання школярів до вивчення англійської мови;
  • вибір національного переможця, який представлятиме Україну на Міжнародному змаганні International Brain Bee.

3. Організація Конкурсу

3.1. У Конкурсі можуть брати участь учні 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та форм власності. Участь у Конкурсі повинна бути безкоштовною (за виключенням транспортних та акомодаційних витрат).

3.2. Конкурс проводиться на локальному, національному (регіональному) та міжнародному рівнях.

3.3. Кожен конкурс організовується відповідним оргкомітетом. До компетенції оргкомітетів належать: розроблення правил конкретного конкурсу (у відповідності до положень даного документа), розроблення завдань, формування журі, забезпечення проведення конкурсу та визначення переможців.

3.4. Як мінімум один з членів журі Конкурсу повинен бути фахівцем у галузі нейронаук (вчений, викладач, лікар, психолог, тощо).

3.5. Завдання конкурсів розробляються на основі базових джерел вивчення нейробіології (детальна інформація на офіційному сайті конкурсу). Основними (але не виключними) формами проведення змагання є:

  • письмовий іспит за завданнями закритого типу ("тести"),
  • письмовий іспит за завданнями відкритого типу (без варіантів відповідей),
  • діагностика неврологічних захворювань (на основі опису симптомів, відеозаписів, тощо),
  • усна співбесіда,
  • тест з нейроанатомії та нейрогістології (зображення, анатомічні моделі, анатомічні препарати, гістологічні препарати, тощо).

Під час проведення Конкурсу учасникам заборонено користуватися будь-якими паперовими чи електронними джерелами знань, а також консультуватися з іншими учасниками.

3.6. Локальні конкурси організовуються на рівні шкіл. У одному локальному конкурсі повинні брати участь учні не менш як трьох різних навчальних закладів. Участь у кожному локальному конкурсі повинна бути вільною для усіх бажаючих (без обмежень по відвідуваному навчальному закладу). Кожен учень протягом року може взяти участь лише у одному локальному конкурсі. Координатори локальних конкурсів повинні зареєструвати своє змагання у національного координатора (brain@biology.org.ua). В разі потреби національні координатори нададуть усю необхідну методичну підтримку. За результатами локальних конкурсів кращі учасники нагороджуються пам'ятними відзнаками. Система нагород розробляється оргкомітетом.

3.7. Назва Brain Bee та логотип конкурсу можуть використовуватися виключно зареєстрованими у національного координатора оргкомітетами.

3.8. Національний конкурс відбувається раз на рік. У ньому можуть брати участь переможці локальних конкурсів, учні, запрошені оргкомітетом (переможці біологічних конкурсів, конкурсів наукових робіт, тощо). Умови проведення конкретного національного конкурсу розробляються оргкомітетом, сформованим координаторами конкурсу та оприлюднюються на Українському біологічному сайті.

3.9. За результатами національного Конкурсу кращий учасник може представляти Україну на міжнародному змаганні. Необхідною вимогою для цього є володіння англійською мовою на достатньому рівні. Кожен учень може стати національним переможцем і претендувати на участь у міжнародному конкурсі лише один раз.

4. Фінансування

4.1. Учасники Конкурсу не повинні сплачувати будь-яких організаційних чи реєстраційних внесків, пов'язаних з участю у конкурсі.

4.2. Необхідне для проведення Конкурсу фінансування може надаватися організаціями-координаторами Конкурсу, спонсорами, тощо.

4.3. Фінансування витрат, пов'язаних з транспортом, витрат на проживання та харчування учасників може здійснюватися за власний кошт учасників, за рахунок організацій-координаторів або за рахунок спонсорських коштів (за наявності). Кошторис кожного локального або національного конкурсу укладається у відповідності до фінансових можливостей організаторів.

4.4. Оргкомітети локальних конкурсів за можливості можуть фінансувати участь їхніх переможців у національному конкурсі.

Правила розроблено координатором Нейроконкурсу А.О.Чернінським
остання редакція 5 березня 2016 року
Пропозиції та зауваження - brain@biology.org.ua